KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 16197080
*
nr 1619 7080
Harald Sallberg
(1895-1963), Sverige
Etsningar, 3 st, Signerad, Yttermått inklusive ram: 20x21-30x32 cm
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2024
kl 18:19:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/5 14:27:30
1
Vinnande bud
9/5 16:16:02
2
600 kr
9/5 16:16:02
1
(budbetjänt)
13/5 18:12:47
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Harald Sallberg
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Läs mer om Harald Sallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik harald sallberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06
*
Harald Sallberg
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Harald Sallberg
nr 1619 7080
Harald Sallberg
(1895-1963), Sverige
Etsningar, 3 st, Signerad, Yttermått inklusive ram: 20x21-30x32 cm
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/5 14:27:30 | 1 | Vinnande bud |
| 9/5 16:16:02 | 2 | 600 kr |
| 9/5 16:16:02 | 1 | (budbetjänt) |
| 13/5 18:12:47 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Harald Sallberg
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 pÃ¥ Kanarieöarna, Spanien, mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Harald Sallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik harald sallberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15 -
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06



